Какао – «Їжа Богів»


Ласкаво просимо у світ какао! Це древній, суперечливий, але, мабуть, найвдаліший харчовий продукт історія людської цивілізації!

Кондитерська "O'Cacao!" - це гімн чудовому продукту какао, це територія любові до шоколаду, це ода всім вічним солодким цінностям!
Какао-боби ростуть на дереві какао - вічнозеленому деревному рослині, що звучить на науковій латині як Theobroma Cacao, що у свою чергу перекладається як «Їжа Богів». Близько 500 років тому перші освічені європейці у формі іспанських конкістадорів вперше зіткнулися з цими результатами на території сучасних Нікарагуа та Мексики. Напій, що місцеві індіанці готували з бобів какао, називали чудовим словом «ксокоатль», в якому вже легко вгадується сучасний «шоколад».Проте від дня знайомства батьків «нової Іспанії» до виготовлення першої плитки звичного шоколаду мало пройти ще 250 років.

Першим дегустатором цього напою став сам Христофор Колумб і був здивований тим, з яким благоговінням місцеві індіанці ставилися до цього дивного мигдалю. Для багатьох народів Нового Світу зерна какао справді були валютою. Тільки багата і шляхетна людина могла дозволити собі пити шоколад, оскільки він буквально пив гроші. А ось англійські пірати, захопивши іспанський галеон, викидали дивні боби за борт, перебуваючи в повному здивуванні, навіщо це іспанці везуть до себе додому таку велику овечу послід?!  
Густий, легкий, пінистий і гіркий напій не викликав спочатку ентузіазму при королівських дворах Європи. Однак справжній бум шоколаду стався, коли у XVI столітті іспанські ченці здогадалися додати до нього цукор. Католицька церква, не відразу розібравшись, у чому полягає справжня цінність шоколаду, забороняла його вживання, як гріховного напою, який розпалює пристрасті.

Зовсім іншу думку про шоколад мав всесвітньо відомий коханець Казанова, черпаючи в ньому сили своїх численних подвигів. Шоколадом захоплювалися, його лаяли і забороняли, з ним боролися, запроваджуючи драконівське мито, очевидно, через побоювання конкуренції з іншими продовольчими товарами.

Шоколад був навіть мірилом часу: слова «приходьте на шоколад» означали «чекаємо на Вас до 8-ї вечора».
Шматок найсмачнішого шоколаду розтане на кінчику Вашої мови, залишаючи дивовижний, неземний смак і забираючи добові турботи. Відкиньте клопіт і суєту, розслабтеся в очікуванні задоволення, розчиніться у світі солодощів!

Кондитерська "O'Cacao!" запрошує Вас на побачення з Їжею Богів!

13 июля 2012